Olyan családban nőttem fel, ahol azt láttam, hogy a szülök, nagyszülök erőssen összetartanak és ehhez mérten kerestem magamnak párt. Ez nehezen ment és 28évessen ismertem meg azt, aki annyira motivált és magabiztossá tett, hogy vele elköltöztem albérletbe és együtt éltem vele négy és fél én át. Amikor a kapcsolat véget ért visszaköltözem a szülökhöz, de nem szándékoztam velük maradni, mert tetszet a nagy az élettársi kapcsolat alatt megtapasztalt önálloság. Sajnos nem tudtam dönteni, hogy albérlet egyedül, vagy ingatlan hitelre és az idő telt én meg itt ragadtam a szüleimnél, egy évig, aztán kettö, aztán három, és már hat éve élek velük egy fedél alatt.
Más nem lépet az életembe, aki motivált volna és kirántott volna innét. De hol rontottam el? Miért nem tudok tovább állni? Miért kel nekem ehhez egy másik pár aki erőt ad a továbblépéshez?
Kedves Levélíró! A leveléből nem derül ki, hogy milyen kapcsolatban áll a szüleivel. Írja, hogy a szülők, nagyszülők összetartók, valószínűleg jó példát lát maga előtt. Az is lehet, hogy otthon a szülei kiszolgálják, kellemes a társaságuk, a házimunka megoszlik a családtagok között, nem egyedül kell Önnek végeznie. Ha valamelyik szülő emellett még erősen próbálja otthon tartani a már felnőtt gyermekét, akkor gyakran nehéz elszakadni, leválni. Ha egyszer eldönti, hogy külön költözik, valószínűleg könnyebb lesz párt is találni, mert könnyebb úgy Önnel kapcsolatot teremteni, ha önálló otthona van és a randevúk után nem a szüleihez megy haza. Gondolja végig, hogy milyen előnyei lesznek, ha már nem a szüleinél fog lakni, hogyan alakítaná ki a lakását úgy, hogy ott egy leendő pár is jól érezze magát és milyen módon tartaná a kapcsolatot a szüleivel úgy, hogy még a szülők is jól érezzék magukat. Tűzzön ki konkrét időpontot, amikorra már az önálló lakásában akar lakni és gondolja végig, ha kell, írja össze, hogy ehhez milyen lépéseket kell megtennie. Minden lépésnek legyen külön határideje, amit tartson is be. Gondoljon arra, hogy mennyire élvezte a különélést, az ezzel járó szabadságot és ez a jövőben is jó érzéseket fog szerezni Önnek.


